Digital Healthcare 2024

Nájde digitalizácia zdravotníctva jasnú a dlhodobú stratégiu?

 

Modernizácia zdravotníctva nie je len o nových nemocniciach a rekonštruovaných budovách. Podmienkou pre zlepšovanie kvality zdravotnej starostlivosti je využitie digitálnych nástrojov, ktoré prinášajú lepšie dáta pre rozhodovanie, efektívnejšie procesy a inovatívnu liečbu. To všetko ale vyžaduje jasnú a dlhodobú stratégiu, ako aj manažment, schopný ju naplniť.

Líder stále chýba

Ešte pred rokom rezort zdravotníctva uvažoval o možnosti postaviť štátne eZdravie odznovu, pretože v aktuálnej podobe sa zdalo neopraviteľné. To je výsledok investícií za stovky miliónov eur, ktoré sme v uplynulých rokoch naliali do digitalizácie a elektronizácie…  Zdravotníctvo už najmenej 15 rokov hľadá svojho „digitálneho lídra“, ktorý by priniesol zmysluplnú stratégiu a prevzal zodpovednosť za jej plnenie. Podarí sa to ministerke Zuzane Dolinkovej?

Štátny sen: centrálny NIS

Na konci budúceho roka sa dočkáme veľkej zmeny – takmer dvadsať najväčších štátnych nemocníc by malo prejsť na centrálny informačný systém. Tak aspoň predpokladá Plán obnovy. Ako ďaleko sme s prípravou tejto náročnej úlohy? Nedopadne napokon tak, ako všetko ostatné z Plánu obnovy – predefinovaním alebo posunom termínu?

Dve súkromné nemocničné siete už dávnejšie urobili dôležité kroky k integrácii svojich zariadení. Aké majú skúsenosti a čo im prinieslo centralizované plánovanie zdrojov? Ako sa im podarilo integrovať rôzne nemocničné informačné systémy? Čo by odporučili štátnym nemocniciam?

Digitál pre pacienta

Digitálne technológie majú potenciál výrazne zlepšiť diagnostiku i liečbu. Aké skúsenosti majú slovenské pracoviská z ich z praktického využitia? Aké podmienky treba vytvoriť, aby nové digitálne technológie priniesli skutočnú hodnotu pre pacienta?

    • Roboty – robotické operácie, dávkovanie liekov
  • Umelá inteligencia – aplikácie v riadiacich procesoch a diagnostike
  • Rozšírená a virtuálna realita – vzdelávanie a tréning, využitie pri zložitých operačných zákrokoch
  • Telemedicína – skúsenosti z manažmentu pacientov s diabetes, kardiovaskulárnymi ochoreniami či s pneumologickými a hepatologickými diagnózami. Aj keď telemedicína nie je len o technológiách, sú dôležité a na ich vývoj sa zameriava viacero silných technologických firiem. Aké stratégie uplatňujú vo svojich riešeniach, čo považujú za prioritné a ako sa to snažia dosiahnuť?
IT zázemie a bezpečnosť

Rozvoj telemedicíny a digitalizácia zdravotníctva vytvorí nové príležitosti pre IT sektor. Nielen v oblasti telekomunikačných služieb, informačné technológie sa rozšíria aj v zdravotníckych zariadeniach. Napríklad bude nutné vyriešiť technický dohľad, ktorý odbremení bežný zdravotný personál od technických operácií. Rovnako dôležitá bude aj otázka bezpečnosti dát pacientov.

Sociálne siete

PARTNERSTVO

BRANDING

Máte záujem podujatie podporiť a zapojiť sa do obsahu?

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

PARKOVANIE
Účastníci konferencie môžu parkovať v hotelovej garáži (3 eur/h alebo 20 eur/deň) | na vonkajšom hotelovom parkovisku (2 eur/h alebo 10 eur/deň) | v okolí hotela v nákupnom centre Avion alebo Ikea.
UBYTOVANIE
Kontakt: Edita Fülöpová | M. +421 914 328 801 | [email protected]

Partneri

Usporiadateľ

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME