Športové fórum 2022

Od voľného štýlu k profesionalite

 

Na Slovensku síce šport stále čaká na mohutnejšiu a najmä systematickejšiu podporu, no o úspechy našich reprezentantov napriek tomu nemáme núdzu. Ako však tento stav zlepšiť a vytvoriť aj u nás podmienky, ktoré budú znamenať motivujúcejšie prostredie a kvalitnejšiu prípravu pre reprezentantov aj mladé začínajúce talenty? Dá sa dohnať investičný dlh v športovej štruktúre a čo sú ďalšie problémy, ktoré trápia zväzy, kluby a športovcov?

Aj o týchto témach budeme hovoriť na prvom ročníku konferencie Športové fórum, kde sa detailne pozrieme na to, ako sa u nás šport financuje a ktoré legislatívne opatrenia majú odvetviu pomôcť.

V rámci programu podujatia sa zameriame aj na tému športovania detí a mládeže na školách a v rámci voľného času, kde vláda takisto avizuje novinky. Obyvateľstvo vrátane mladých ľudí medzičasom zavrel na dlhý čas medzi štyri steny koronavírus, o to je téma „rozhýbania“ populácie aktuálnejšia.

Z biznisového pohľadu bude reč o tom, ako sa v novej, digitálnej dobe postarať o fanúšikov, čím k športu prilákať ďalších a ako im dopriať interaktívny zážitok s pridanou hodnotou. V oblasti športového marketingu prinesieme príbehy značiek, ktorým spojenie so športom dáva zmysel, a zistíme, ako sa v dnešných podmienkach budujú obojstranne prospešné partnerstvá a ako tieto spolupráce značky vyhodnocujú.

V roku, keď sa koná olympijský turnaj v hokeji aj ďalší svetový šampionát, sa v špeciálnej panelovej diskusii budeme venovať tomu, kam smeruje slovenský hokej a či nám hrozí, že počet našich hráčov v NHL postupne klesne na nulu alebo sú nové talenty prísľubom svetlých zajtrajškov a výsledkom zlepšenia systému a metodiky pri práci s mládežou.

Prijmite pozvanie na konferenciu Športové fórum, ktorá bude hostiť zaujímavých spíkrov vrátane atraktívnych zahraničných hostí, zástupcov športových klubov, zväzov, manažérov a ďalších profesionálov pohybujúcich sa v tomto dynamickom odvetví.

Konferenciu moderujú:
Viktor Kiššimon, editor, denník SME
Stanislav Benčat, redaktor, Sportnet.sk

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu konferencie.


Vstup na konferenciu bude umožnený osobám v režime základ.
Nemôžete sa konferencie zúčastniť osobne? Pre nás to nie je prekážka. Konferenciu môžete sledovať online, klásť spíkrom otázky cez slido a neprídete tak o žiadne dôležité informácie.


REGISTRÁCIA

Účasť na konferencii bez videozáznamu – 95 EUR bez DPH
Účasť na konferencii s videozáznamom – 109 EUR bez DPH

 

Sociálne siete

Program

8.00 - 9.00
Registrácia účastníkov konferencie
9.00 - 9.35

Financovanie športu v Česku prostredníctvom Národnej športovej agentúry

9.35 - 10.45

Ako financovať šport systémovo a transparentne?

Ako dostať do slovenského športu viac prostriedkov a rozdeľovať ich adresne a podľa možností čo najspravodlivejšie? Vznikne strategická koncepcia rozvoja športu a športovej infraštruktúry a aké zmeny čaká zákon o športe?

10.45. - 11.10
Prestávka
11.10 - 12.30

Zaradí sa Slovensko opäť medzi hokejové veľmoci?

V roku 2006 bolo v NHL vyše 30 Slovákov, dnes ich je osem. Injekciou pre slovenský hokej však bol zisk bronzu na tohtoročnej olympiáde v Pekingu. Ako úspech využiť na opätovné naštartovanie nášho najpopulárnejšieho športu? Za akých okolností sa nám podarí znova vychovávať hviezdy a zaradiť sa medzi elitu?

12.30 - 13.30
Obed
13.30 - 14.15

FC Bayern Mníchov v dobe digitalizácie & Big Data: Emócie, tradícia, vernosť

Ako sa buduje globálne silná športová značka a ako možno zapojiť milióny fanúšikov z celého sveta prostredníctvom digitálnych platforiem? Ako využiť v športe Big & Fast Data a uspokojiť rastúce nároky divákov? A čo dnes primárne od klubu očakávajú sponzori?

14.15 - 14.50

AC Sparta Praha: Rola fanúšikov v partnerských aktiváciách & Sparta Business Club ako B2B produkt

Akú úlohu zohráva fanúšik pri práci s partnermi? V akých smeroch môže futbalový klub pôsobiť ako mediálna agentúra? Aké dôležité sú čísla a dosahy pre súčasných aj potenciálnych sponzorov a ako vnímajú hodnotu reklamného priestoru? A ako dnes pracuje popredný český klub na poli B2B, aká je súčasnosť i vízia networkingového projektu Sparta Business Club?

Michal Krček

Business development manager

AC Sparta Praha

14.50 - 15.10
Prestávka
15.10 - 16.30

Šport na školách a telesná výchova. Ako rozhýbať deti a mládež?

Ako rozvíjať mladé športové talenty a zlepšiť pohybovú úroveň detí a mládeže? Čo sú nástroje, s ktorými prichádza štát a aký prínos v tejto oblasti môžu mať samosprávy? Nájdeme na Slovensku riešenia v oblasti systematickej podpory regionálnych klubov s cieľom zvýšiť pohybovú aktivitu mladej generácie?

Partneri

Usporiadateľ

Generálny partner

Odborný partner

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME