Smart Industry 2022

Nové príležitosti pre reštart priemyslu

 

9.00 – 10.30          Ako posunúť priemysel o krok ďalej 

Čo je nevyhnutné urobiť, aby sa slovenský priemysel dostal do štandardnej výkonnosti spred pandemickej krízy? Čo dokáže zvládnuť vlastnými silami a kde potrebuje pomoc štátu? Aké mechanizmy pripravuje vláda, aby firmy – veľké, stredné i malé – zmysluplne využili európsky fond obnovy a ovládli svet priemyslu 4.0? Má vláda víziu pre ďalší rozvoj priemyslu a čo by v nej nemalo chýbať?

 11.00 – 12.30          Stratégie lídrov digitalizácie

Na Slovensku máme fabriky, ktoré sú lídrami digitalizácie aj podľa európskych kritérií. Automatizácia dokazuje svoje prednosti vo veľkosériovej výrobe a neprekvapuje, že ťahúňmi smart priemyslu sú najmä automobilky a veľkí strojári. Postupne preniká aj do ďalších odvetví, od výrobkov z gumy až po potraviny. Všade vládne požiadavka na vysokú kvalitu výroby, jej efektívnosť, flexibilitu a pružnosť. Čo chystajú lídri digitalizácie pre pokoronové obdobie a čím môžu inšpirovať celé odvetvie?

13.30 – 15.00          Smart nemusia byť len veľkí strojári

Aj pre stredné a menšie podniky je digitalizácia nevyhnutná. Neplatí to len pre dodávateľov veľkých firiem, ale každej, ktorá chce produkovať efektívne a customizovať svoju ponuku. Digitálne technológie však nie sú lacné a ich nasadenie musí mať pridanú hodnotu. Akú stratégiu zvolili úspešné firmy a aké boli hlavné prínosy smart technológií?

 15.00 – 16.00          A čo malé série? Ako ich zefektívniť?

Vo firmách s kusovou výrobou, nepravidelným dopytom alebo širokou variabilitou produktov je digitalizácia problematická – nefunguje tu štandardizácia a pevné plánovanie procesov. Práve pre takéto firmy je určená stratégia Quick Response Manufacturing (QRM). Ponúka metodiku, ako lepšie zorganizovať výrobné postupy a tok materiálov a jej výsledkom je skrátenie tzv. lead time (priebežnej doby výroby) a tým aj vyššia efektívnosť.

 

Do diskusií prijali pozvanie:

Richard Sulík, minister hospodárstva SR
Jozef Klein, predseda predstavenstva, Asseco Central Europe
Milan Veselý, generálny riaditeľ, SLOVALCO
Andrej Bodnár, Business Transformation Manager, Jaguar Land Rover Nitra
Peter Dubovský, projektový riaditeľ Voderady
Oto Pisoň, Board of Directors‘ Advisory, InoBat Auto
Zsolt Bindics, predseda, združenie GreenCoop
Peter Klimovský, riaditeľ technického úseku, Tatranská mliekareň Kežmarok
Martin Kozok, ToyotaMaterial Handling Slovensko

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu konferencie.


Vstup na konferenciu bude umožnený len plne zaočkovaným osobám v režime OP.
Nemôžete sa konferencie zúčastniť osobne? Pre nás to nie je prekážka. Konferenciu môžete sledovať online, klásť spíkrom otázky cez slido a neprídete tak o žiadne dôležité informácie.


EARLY BIRD registrácia

Využite možnosť EARLY BIRD registrácie, počas ktorej si môžete zakúpiť lístok na konferenciu so zľavou. Zvýhodnená cena je platná do 22. februára 2022. Môžete si zvoliť, či sa chcete zúčastniť diskusií priamo v hoteli alebo dáte prednosť online prenosu.

Účastnícky poplatok: (cena platná pri úhrade do 22. 2. 2022)
Fyzická účasť – 249 EUR bez DPH
Online účasť – 199 EUR bez DPH


UBYTOVANIE:
NH Gate One Bratislava, Ambrušova 7, 821 04 Bratislava

Cena ubytovania je 89€ štandard izba obsadená jednou osobou vrátane raňajok.
Kontakt: Edita Fülöpová, | M. +421 914 328 801 | e.fulopova@nh-hotels.com

PARKOVANIE:
Účastníci konferencie majú parkovanie za nižšie uvedené ceny:
– ga
ráž: 3 eur/h alebo 20 eur/deň
– vonkajšie parkovisko: 2 eur/h alebo 10 eur/deň

 

 

Sociálne siete

Partneri

Usporiadateľ

Generálny partner

Hlavný mediálny partner

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME