Smart energetika_videozáznam

Vláda našla peniaze. Dostanú sa k firmám?

  • 09:00 - 16:00
  • 01.12.2022
  • AC Hotel Bratisla Old Town, Bratislava

 

Energetika je v kríze. Ruská invázia na Ukrajinu zaskočila Európu a ukázala, aký omyl bolo spoliehať sa na ruské energetické zdroje. Strategickou prioritou sa stalo čo najrýchlejšie zbavenie sa tejto závislosti a nahradenie ruských surovín inými zdrojmi. Neistota núti štáty Európskej únie začať výrazne šetriť a zima preverí ich súdržnosť a solidaritu.
Slovensko potrebuje európske riešenie alebo aspoň európske peniaze, inak podľa vlády E. Hegera hrozí ekonomike kolaps. Napokon prišla s vlastným riešením, ktoré je však podmienené prijatím štátneho rozpočtu. A to nie je celkom isté.

Nech to dopadne akokoľvek, isté je, že zima a celý ďalší rok budú náročné pre všetkých. Ceny budú kolísať, ale určite sa nevrátia na predkrízové úrovne. Budeme šetriť, šetriť a šetriť…. A snáď dokážeme využiť krízu aj ako príležitosť na rozvoj obnoviteľných zdrojov, pretože bez nich sa od závislosti na Rusku neoslobodíme.

Sociálne siete

Výstupy z konferencie

Záznam z konferencie

Zobraziť výstup

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME