Má vláda jasno vo svojej energetickej politike?

Diskusné fórum denníka SME

  • 17:00 - 18:30
  • 18.10.2022
  • HubHub, Bratislava, Mlynské Nivy 16

 

Informuje slovenská vláda ľudí a podnikateľov dostatočne dopredu a jasne o svojich zámeroch a rieši vôbec ich situáciu dostatočne včas v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami?
Ako sme pripravení na zvyšovanie cien? Plošné dotácie vs. cielená pomoc –  čo nakoniec vyhrá a do akej miery to dokáže zmierniť dopady energetickej krízy. Na čo sa pripraviť v prípade elektriny a na čo v prípade plynu?
Kto sú základní hráči v slovenskej energetike a ako sa môže tento trh meniť? Pripadá do úvahy znárodňovanie veľkých firiem ako sa to deje v Nemecku či Francúzsku a bolo by takéto rozhodnutie vo verejnom záujme?
Má Slovensko jasný plán úspor, čo sa týka domácností ale aj verejných inštitúcií, ktorým chce dosiahnuť úsporu 15 percent?
Ako vyzerajú verejné budovy, sú vzorom pre iných?
Sme krajina s modernou energetickou politikou a aké máme dlhodobé vízie?
Ako veľmi sme závislí na odberoch zo zahraničia a na koľko a kde vieme byť samostatní? Čo na tom zmení otvorenie 3. a dostavba 4. bloku Mochoviec? 

Hostia:

Karel Hirman, minister hospodárstva SR
Vladimír Šucha, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku
Milan Veselý, generálny riaditeľ Slovalco
Lucia Szabová, koordinátorka Klimatickej koalície
Moderátorka: Eva Frantová, redaktorka magazínu INDEX a denníka SME

Chcete sa zúčastniť diskusie ako divák? Stačí sa registrovať na adrese [email protected]. Účasť je bezplatná.

 

Sociálne siete

Partneri

Partneri

Mediálni partneri

Usporiadateľ

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME