Reality summit 2021

Realitný rok 2021, rok zmien a výziev

  • 09:00 - 15:00
  • 09.11.2021 - 10.11.2021
  • Hotel Saffron, Bratislava, Radlinského 27

 

Realitný trh musel podobne ako iné odvetvia zareagovať na náhle zmeny spôsobené vírusovou pandémiou. Situáciu od vlaňajška komplikuje neistý výhľad, celkový vývoj ekonomiky, ale aj prehodnocovanie na strane investorov.

Dnes si už trh postupne zvyká na „nový normál“, ktorému sa do určitej miery musia prispôsobovať všetky segmenty. Tie zároveň čelia novým výzvam, či už ide o požiadavky na zdravé a bezpečné kancelárie, flexibilitu logistických skladov, alebo o snahy o opätovné oživenie retailu. Nielen v rezidenčnom segmente sa zároveň čaká, s akými finálnymi zmenami príde nový stavebný zákon a aké bude vládne riešenie nájomného bývania. Do výstavby medzičasom preniká čoraz viac zelených trendov, téma udržateľnosti a zodpovedného developmentu, ktoré prispievajú ku kvalite života obyvateľov.

Nielen tomu, ako sa dianiu z posledných mesiacov prispôsobil trh a na čo sa musí pripraviť v nasledujúcom období, sa bude venovať ďalší ročník konferencie Reality Summit. Komplexný pohľad, riešenia a trendy v odvetví priblíži viacero programových blokov počas tradičného dvojdňového stretnutia developerov, stavbárov, projektantov, facility manažérov a realitných expertov.

9. november

9.00 – 10.30 h
Nedostatok bytov v regiónoch
– n
ielen Bratislava hlási rekordný nedostatok nových bytov. Bytová otázka trápi prakticky všetky regióny na Slovensku. Kým v hlavnom meste je dostatok developerov, v regiónoch to tak nie je. Odrádza ich aj to, že stavebné náklady sú v podstate na celom Slovensku rovnaké, marža v Bratislave je však najvyššia. Ako sa z tohto problému dostať?

Ladislava Cengelová, riaditeľka Sekcie bytovej politiky a mestského rozvoja, Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Milan Dubec, CEO, Reinoo  
Tomáš Lamprecht, generálny riaditeľ, Štátny fond rozvoja bývania
Rastislav Štalmach, zakladateľ siete realitných kancelárií ARCHEUS, člen dozornej rady NARKS
Roman Vrbovský, analytik, NBS
Moderátor: Ľuboš Mistrík, Head of Residential Development, Belevis

11.00 – 12.30 h
Ako ďalej s kancelárskymi komplexmi? – home office sa stal novým štandardom. Aj pandémia ukázala, že práca z domu nie je až taký strašiak, ako si mnohé firmy mysleli. Ako nastaviť systém tak, aby boli kancelárie žiadané a ľudia sa do nich nebáli vrátiť? Čo ponúknu kancelárski developeri, aby pandémia úplne nezničila spoločné pracovné prostredie?

Roman Gazdík, Head of Office Agency, Cushman & Wakefield Slovensko

Michal Kolesár, CEO, Capexus SK

Andrej Schmidt, riaditeľ Odboru hospodárskej správy, Tatra banka

Moderátor: Michal OpartyHead of Project & Development Services /Head of Tétris & Design, JLL Slovakia


13.30 –
15.00 h
Ako zlepšiť kvalitu života v mestách?
– p
andémia, globálne otepľovanie, parkovacia politika, posilňovanie cyklodopravy. Aj to sú výzvy, ktorým musia čeliť primátori miest na Slovensku. Aj posledné udalosti dramaticky zmenili vnímanie a úlohu miest. Ako sa s novými výzvami popasujú primátori krajských miest? Čo spraviť, aby sa ľuďom v mestách žilo lepšie? Aj obyvatelia začínajú byť náročnejší.

Peter Bročka, primátor mesta Trnava
Richard Rybníček, primátor mesta Trenčín
Erika Cintulová, starostka Kláštor pod Znievom
Petr Návrat, managing partner, ONplan
Moderátorka: Milota Sidorová, urbanistka, MIB

15.20 – 16.45 h
Ako zmenila korona biznis v logistických skladoch?
– p
andémia nového koronavírusu zmenila pomery na trhu maloobchodu. Boom zažili internetové obchody, ktoré v uplynulých mesiacoch trhali rekordy. Aj z tohto dôvodu vznikol väčší tlak na flexibilitu skladových priestorov a logistických skladov. Ako zmenila pandémia tento trh a čo môžeme očakávať v ďalších mesiacoch?

Zora Fialková Kosorinská, Site Manager Fulfillment center, LPP
Jan Franek, CS&Logistic Director, Heineken
Marek Fořt, Business Development Director, DHL Logistics
Svetozár Rohoň, Senior Asset Manager, Contera 
moderátor: Michal Cerulík, Head of Industrial Agency, CBRE

10. november

9.00 – 10.30 h
Slovensko s novým/starým stavebným zákonom
– p
oznáme návrh podoby nového stavebného zákona. Či ho parlament schváli, alebo nie, Slovensko čakajú nové výzvy. Buď sa vyrovnať so zmenami, ktoré zvýhodnia developerov, alebo sa pripraviť na to, že neprijatie zákona môže ešte viac prehĺbiť bytovú krízu. Čo čaká Slovensko s novým/starým stavebným zákon?

Štefan Holý, podpredseda Vlády SR
Martin Chren, starosta Ružinova, šéf expertného tímu ZMOS pre stavebnú legislatívu
Pavol Kováčik, prezident, Zväz stavebných podnikateľov Slovenska
Eva Kováčechová, advokátka spolupracujúca s Via Iuris
Moderátor: Juraj Suchánek, výkonný riaditeľ, Inštitút urbánneho rozvoja

11.00 – 12.30 h
Ako spraviť Slovensko zelenšie? – p
rojektov, ktoré sa hlásia k zelenému štandardu, pribúda. Čoraz viac developerov a investorov pozerá aj na zelený rozmer a pri projektovaní sa nebojí priplatiť. Aké trendy môžeme pozorovať na tomto poli v posledných mesiacoch? Ako môžu byť projekty ešte viac zelenšie a prispieť k boju proti prehrievaniu mesta?

Ondřej Chybík, architekt, Chybik + Kristof Architects & Urban Designers
Zuzana Hudeková, urbanistka, krajinná architektka, expertka v Národnej pracovnej skupine pre adaptáciu na zmenu klímy MŽP SR
Jozef Pecho, klimatológ, SHMÚ
Moderátorka: Katarína Nikodémová, riaditeľka Budovy pre budúcnosť

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu konferencie.


Vstup na konferenciu bude umožnený len plne zaočkovaným osobám.

Nemôžete sa konferencie zúčastniť osobne? Pre nás to nie je prekážka. Konferenciu môžete sledovať online, klásť spíkrom otázky cez slido a neprídete tak o žiadne dôležité informácie


PARKOVANIE:
Parkovanie je dostupné na hotelovom parkovisku alebo v podzemnej garáži hotela. Maximálna cena parkovného pre účastníkov je 8 €/deň. Parkovné podľa cenníka je 1 €/30 minút. Na parkovisko sa prichádza z ulice Školská.

UBYTOVANIE:
Hotel Saffron, Radlinského 27, 811 07 Bratislava
1-lôžková izba – 55€/noc
2-lôžková izba – 69€/noc
Kontakt: https://www.hotelsaffron.sk/kontakt/  (pri rezervácii ubytovania uveďte, že ste účastníkom konferencie)

 

Sociálne siete

Spíkri

Partneri

Usporiadateľ

Mediálni partneri

Fotogaléria z ročníka 2020

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME