Reality summit 2021

Realitný rok 2021, rok zmien a výziev

  • 09:00 - 15:00
  • 09.11.2021 - 10.11.2021
  • Hotel Saffron, Bratislava, Radlinského 27

 

Nedostatok bytov v regiónoch

Nielen Bratislava hlási rekordný nedostatok nových bytov. Bytová otázka trápi prakticky všetky regióny na Slovensku. Kým v hlavnom meste je dostatok developerov, v regiónoch to tak nie je. Odrádza ich aj to, že stavebné náklady sú v podstate na celom Slovensku rovnaké, marža v Bratislave je však najvyššia. Ako sa z tohto problému dostať?

Ako ďalej s kancelárskymi komplexmi?  

Home office sa stal novým štandardom. Aj pandémia ukázala, že práca z domu nie je až taký strašiak, ako si mnohé firmy mysleli. Ako nastaviť systém tak, aby boli kancelárie žiadané a ľudia sa do nich nebáli vrátiť? Čo ponúknu kancelárski developeri, aby pandémia úplne nezničila spoločné pracovné prostredie?

Slovensko s novým/starým stavebným zákonom 

Poznáme návrh podoby nového stavebného zákona. Či ho parlament schváli, alebo nie, Slovensko čakajú nový výzvy. Buď sa vyrovnať so zmenami, ktoré zvýhodnia developerov, alebo sa pripraviť na to, že neprijatie zákona môže ešte viac prehĺbiť bytovú krízu. Čo čaká Slovensko s novým/starým stavebným zákon?

Ako zlepšiť kvalitu života v mestách? 

Pandémia, globálne otepľovanie, parkovacia politika, posilňovanie cyklodopravy. Aj to sú výzvy, ktorým musia čeliť primátori miest na Slovensku. Aj posledné udalosti dramaticky zmenili vnímanie a úlohu miest. Ako sa s novými výzvami popasujú primátori krajských miest? Čo spraviť, aby sa ľuďom v mestách žilo lepšie? Aj obyvatelia začínajú byť náročnejší.

Ako zmenila korona biznis v logistických skladoch?

Pandémia nového koronavírusu zmenila pomery na trhu maloobchodu. Boom zažili internetové obchody, ktoré v uplynulých mesiacoch trhali rekordy. Aj z tohto dôvodu vznikol väčší tlak na flexibilitu skladových priestorov a logistických skladov. Ako zmenila pandémia tento trh a čo môžeme očakávať v ďalších mesiacoch?

Ako spraviť Slovensko zelenšie? 

Projektov, ktoré sa hlásia k zelenému štandardu, pribúda. Čoraz viac developerov a investorov pozerá aj na zelený rozmer a pri projektovaní sa nebojí priplatiť. Aké trendy môžeme pozorovať na tomto poli v posledných mesiacoch? Ako môžu byť projekty ešte viac zelenšie a prispieť k boju proti prehrievaniu mesta?


EARLY BIRD registrácia

Využite možnosť EARLY BIRD registrácie, počas ktorej si môžete zakúpiť lístok na konferenciu so zľavou. Zvýhodnená cena je platná do 15. septembra 2021. Môžete si zvoliť, či sa chcete zúčastniť diskusií priamo v hoteli alebo dáte prednosť online prenosu.

Účastnícky poplatok: (cena platná pri úhrade do 15.9.2021)
Fyzická účasť – 228 EUR bez DPH
Online účasť – 176 EUR bez DPH

Sociálne siete

Partneri

Usporiadateľ

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME