Procurement fórum 2021

Nákup vstupuje do postcovidovej éry. Čo všetko sa zmení?

  • 09:00 - 15:00
  • 22.09.2021
  • Hotel Saffron, Bratislava, Radlinského 27

 

Firemný nákup dostáva zabrať. Výrobcom chýbajú kapacity, logistika je v kríze, chýbajú základné suroviny ako oceľ, hliník, meď, plasty, ale aj čipy a ďalšie komponenty. Ceny začínajú rásť, niektoré aj o desiatky percent. A to sme len na začiatku, dôsledky koronakrízy nepominú ani v ďalších mesiacoch a možno ani rokoch.

Kríza však priniesla aj pozitíva – firemný nákup sa stal strategicky dôležitou súčasťou firmy a pozícia nákupcov nabrala na význame. Dokonca aj laická verejnosť mala príležitosť pochopiť, aký dôležitý je profesionálny nákup. Vakcína Sputnik ukázala, že pri ignorovaní základných pravidiel je zarobené na problém. Nákupu nesmie chýbať objektívna analýza reálnej potreby, transparentnosť, jasné zmluvné vzťahy a vyhodnotenie celého životného cyklu produktu. A neplatí to len pre obstarávanie zo štátnych zdrojov.

Procurement fórum 2021 je príležitosť diskutovať, ako zvládnuť toto ťažké obdobie a vyhnúť sa chybám. Lídri firemného nákupu zo Slovenska a zahraničia vám predstavia svoju stratégiu, prácu tímov, nové pohľady a inovatívne prístupy.

Témy, o ktorých budeme diskutovať:

  • Ako sa zmenil firemný nákup počas pandémie? Čo sa ukázalo ako prežitok a čo nové sa naopak osvedčilo? Zostanú zmeny trvalé? Aké princípy musia platiť v akejkoľvek situácii?
  • Ako riešiť nedostatok materiálov a komponentov na trhu? Aká je úloha nákupu v situácii, keď partneri nie sú schopní vyrábať, prepravovať a dodávať podľa dohodnutých plánov? Aký profil nákupcu potrebujeme pre takúto situáciu?
  • Ako ovplyvní prácu nákupu rast cien nosných komodít a očakávané obdobie vyššej inflácie, najmä pri dlhodobých investíciách? Oplatí sa fixovať cenu v bitcoinoch?
  • Unavení nie sú len zdravotníci, ale aj nákupcovia. Sú nákupcovia a dodávatelia pripravení pokračovať v online vyjednávaní a komunikácii? Ponecháme si z ročného homeoffice nejaké návyky a metódy do budúcnosti?
  • Formalizmus verzus kreativita, transparentnosť verzus taktika vyjednávania. Aké sú ešte akceptovateľné princípy nákupu? Čo urobila pandémia s etikou nákupu, posúvali sa jej hranice?
  • Sustainabilita bude dôležitou témou postcovidovej éry. Ako sledovať udržateľnosť v rámci dodávateľského reťazca a zhodnotiť environmentálne, sociálne i ekonomické náklady LCA pri posudzovaní ponúk? Ako zvýšiť vyspelosť nákupného tímu v oblasti zodpovedného nákupu?

EARLY BIRD registrácia

Využite možnosť EARLY BIRD registrácie, počas ktorej si môžete zakúpiť lístok na konferenciu so zľavou. Zvýhodnená cena je platná do 19. augusta 2021. Môžete si zvoliť, či sa chcete zúčastniť diskusií priamo v hoteli alebo dáte prednosť online prenosu.

Účastnícky poplatok: (cena platná pri úhrade do 19.8.2021)
Fyzická účasť – 116 EUR bez DPH
Online účasť – 84 EUR bez DPH

Sociálne siete

Fotogaléria z ročníka 2020

Partneri

Usporiadateľ

Mediálny partner

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME