Priemysel musí byť po kríze viac smart

Live stream diskusia na Youtube denníka SME

  • 17:00 - 18:30
  • 21.10.2020
  • SME konferencie, Bratislava

O konferencii

Šanca pre priemysel

Každá kríza prináša príležitosť – slabší neprežijú, naopak zdraví majú šancu ešte viac sa rozvinúť. O úspechu slovenského priemyslu po koronakríze rozhodne produktivita a optimalizácia výroby. Inými slovami – moderné metódy riadenia, digitálne dvojča, automatizácia, kolaboratívna robotika a umelá inteligencia. Kam smerujú tieto modernizačné trendy a ako ich podporiť? Čo môže urobiť štát, čo samotné firmy a čo vzdelávací systém?

Smart bude celá firma

Automatizácia sa netýka len automobiliek a klasickej strojariny, ale preniká aj do ďalších priemyselných odvetví. Navyše zasahuje aj podporné útvary, roboty sa objavujú v ekonomických oddeleniach, nákupe či predaji. Digitalizácia dovolí využiť chytré technológie, ako sú analýza veľkých dát a prvky umelej inteligencie. Prínosom nebude len vyššia kvalita a efektívnosť, ale aj doteraz nevyužívané možnosti, napríklad práca na diaľku a rozšírenie možností homeoffice, čo okrem priamych úspor zvýši atraktivitu zamestnávateľa v očiach mnohých ľudí.

Biznis v digitálnej ére

Panuje zhoda, že koronakríza bola silným impulzom pre digitalizáciu krajiny a urýchli automatizáciu i nasadzovanie robotov. Aké technológie majú potenciál, aby priniesli inovatívne biznis modely a posunuli priemyselnú produkciu do novej kvality? Kam pokročilo strojové učenie, vývoj umelej inteligencie, aditívna výroba a nové materiálové technológie? A čo bezpečnosť? Ako nové technológie zvyšujú ochranu zdravia pri práci v čase zdravotných hrozieb? A aké nové kyber hrozby číhajú na digitálne fabriky a kam smeruje vývoj technológií na ochranu cenných dát?

Sociálne siete

Partneri

Usporiadateľ

Partner

Mediálny partner

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME