Leadership summit 2022

Ako uspieť v ťažkých časoch vojny i novej postcovidovej reality

  • 09:00 - 16:00
  • 29.09.2022
  • Einpark, Bratislava, Einsteinova 33

 

Najväčší šok z úplne nového a dovtedy nepoznaného nebezpečenstva v podobe nástupu pandémie koronakrízy už ustal. Firmy i ich lídri sa naučili žiť s testovaním i častejšími absenciami zamestnancov. No tak ako koronakríza opadáva vyvstávajú pred podnikmi nové výzvy. Na výkyvy cien energií, surovín či prepravných služieb sú síce zvyknuté no teraz k ním dochádza v nebývalom rozsahu. A to sa treba vysporiadať aj s návratom nedostatku pracovných síl. Prvý covidový šok túto výzvu vymazal iba na krátky čas.
Navyše celý svet zasiahlo ešte väčšie nebezpečenstvo – ruský útok na susediacu Ukrajinu. Ten mimo rizika rozšírenia vojny aj do iných krajín biznis zasahuje aj ďalším zvyšovaním cien no rovnako sa Slovenku núka aj doplnenie chýbajúcich pracovníkov utečencami z Ukrajiny.
Silní lídri čo vedia podniky udržať na rastovej krivke aj v náročnejších časoch sú tak pre firmy teraz ešte dôležitejší ako inokedy.
Na tohtoročnom summite predstavia svoje skúsenosti i overené pracovné postupy viacerí z nich.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu konferencie.

Leadership summit 2021 – archív:

 


REGISTRÁCIA

Účasť bez videozáznamu – 185 EUR bez DPH
Účasť s videozáznamom – 213 EUR bez DPH

Storno podmienky:
21 – 15 dní pred podujatím = 50 % účastníckeho poplatku
14 – 7 dní pred podujatím = 80% účastníckeho poplatku
6 dní – den podujatia = 100% účastníckeho poplatku

Sociálne siete

Program

8.00 - 9.00
Registrácia účastníkov
9.00 - 10.30

Ako prejsť víťazne nebývalým zdražovaním i neistotou

Za sebou máme už štvrtú vlnu koronavírusu no prísť môže aj piata či šiesta. Vírus môže vždy mutovať ďalej a navyše zaočkovaná je dodnes len polovica Slovákov. Firmy sa však ďalších vĺn už neboja tak ako tých prvých. Na nákazu sú pripravené už lepšie. No nová postcovidová realita so sebou zároveň priniesla nové výzvy. Spomalila logistické toky a firmy dodnes bojujú s nedostatkom čipov i iných súčiastok a surovín. Na nebývalé a až neracionálne vysoké ceny vyskočili aj energie. A to tieto výzvy treba zvládať uprostred toho ako svetový dopyt zasa rastie a otvára nové príležitosti. Tie ale vedia využiť iba pripravené podniky so schopnými vrcholovými manažmentami. Navyše Európu zasiahol aj nový najväčší konflikt od ukončenia druhej svetovej vojny – útok ruských vojsk Vladimíra Putina na Ukrajinu. O tom ako toto všetko nielen zvládnuť ale z toho aj vyťažiť budeme hovoriť s manažérmi najväčších slovenských firiem no rovnako aj vysokí predstavitelia vlády nám porozprávajú ako firmám s týmto zložitým obdobím vie pomôcť štát.

Marcel Klimek

štátny tajomník

Ministerstvo financií SR

Jaroslav Mervart

generálny riaditeľ a predseda predstavenstva

Chemosvit, a.s.

Branislav Klocok

výkonný riaditeľ

OFZ Oravský Podzámok

10.30 - 11.00
Prestávka
11.00 - 12.30

Uprostred náročných časov firmy potrebujú silných lídrov ešte viac ako inokedy

Zmeny sa stali súčasťou našich životov. Sú neurčité, komplexné a nejednoznačné. Ako zmenila súčasná doba a koronakríza nároky na lídrov? Čo sa naučili, v čom uspeli a čo ich trápi? Čo, alebo kto im pomáha keď sami hľadajú cesty a riešenia? Aká je v súčasnosti kredibilita, kompetencie, motivácia lídrov a vzťahy na pracoviskách? Ako získať pre plnenie náročných cieľov zamestnancov a ako efektívne riadiť firmu? Dá sa na diaľku udržať výkonný a motivovaný tím a realizovať inovatívne projekty? Aj o týchto otázkach budeme diskutovať na našom summite, zdieľať skúsenosti, úspechy, ale aj poučenia, prípadne hľadať spolu nové odpovede.

Barbora Paulovič Deckerová

Viceprezidentka

IBM pre strednú a východnú Európu

Petra Zorvan

koučka a mentorka

špičkových športovcov

Peter Krutil

predseda predstavenstva a generálny riaditeľ

Slovenská sporiteľňa

Norbert Brath

generálny riaditeľ

Secop Zlaté Moravce

Rasťo Hlaváč

Founder

Minit Process Mining

Anna Hudáková

moderátorka

People & Culture Strategist

12.30 - 13.30
Obed
13.30 - 15.00

Ako sa vysporiadať s nedostatkom a kvalitou pracovnej sily

Koronakríza ustupuje, ekonomika sa spamätáva, svetový dopyt opäť rastie. Ako sme na to pripravení? Máme dostatok a požadovanú kvalitu pracovnej sily, ktorú si vyžiadajú súčasné a budúce potreby našej ekonomiky? Pripravujeme pracovnú silu pre tieto potreby dostatočne? Niektoré firmy museli počas korony hromadne prepúšťať a teraz majú problémy nájsť dostatok kvalitných zamestnancov. Aký dôraz kladieme na rozvoj zamestnancov, ich súčasnej a budúcej schopnosti učiť sa, rekvalifikovať sa a byť mobilný? O tom ako sa vyvíja a bude vyvíjať pracovný trh, aké sú najväčšie výzvy, ale aj možné riešenia budeme diskutovať s odborníkmi z rôznych odvetví nášho biznisu.

Martin Hošták

tajomník

Republiková únia zamestnávateľov

Michal Major

Managing Director

Whirpool Slovakia

Peter Štecko

CEO

Medusa

Anna Hudáková

moderátorka

People & Culture Strategist

15.00 - 15.15
Prestávka
15.15 - 16.15

Rozhovor s inšpiratívnou osobnosťou slovenského biznisu

Štefan Máj

bývalý generálny riaditeľ a predseda predstavenstva

Slovenská sporiteľňa

Partneri

Partner

Usporiadateľ

Odborný partner

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME