Leadership Summit 2020

Ako previesť firmu ťažkými časmi

  • 09:00 - 16:00
  • 11.11.2020
  • SME konferencie, Livestream

O konferencii

Všetci sme tušili, že nasledujúca dekáda bude nestála a plná neočakávaných zvratov ako žiadne iné desaťročie predtým. Ale vírusová pandémia prišla nečakane a zmenila množstvo vecí. Dnes ešte presne nevieme odhadnúť, akými smermi sa bude spoločnosť a biznis uberať, isté je len to, že mnohé veci budú vyzerať inak ako predtým. A existuje aj ďalšia istota – transformáciu biznisu povedú a zvládnu len moderní lídri, ktorí pochopili, že doterajšie metódy sú v mnohých ohľadoch už prekonané.

OSOBNOSŤ I ODHODLANOSŤ LÍDRA: Kríza preverila životaschopnosť firiem (panelová diskusia)

Už vlani sme avizovali, že do svetovej ekonomiky prichádza ochladenie a nasledujúce roky nebudú jednoduché. Vírusová pandémia však prišla nečakane, viedla k poklesom v mnohých odvetviach a v biznise zmenila množstvo vecí. Práve na takomto náročnom trhu sa presadia hlavne moderní lídri, ktorí pochopili, že doterajšie metódy sú v mnohých ohľadoch prekonané.

V panelovej diskusii zhodnotíme vládnu pomoc firmám a budeme hovoriť o ich konkrétnych očakávaniach od štátu. Pozrieme sa však aj do vnútra firiem, aby sme zistili, ako boli na krízové zmeny pripravené a čo treba urobiť v budúcom období. Jeden z dôležitých faktorov je tvorba prostredia, v ktorom si zamestnanci budú aktívne plniť svoje povinnosti aj v tých najťažších biznisových časoch.

FIREMNÁ KULTÚRA: Zlučovanie firiem a budovanie lepších stratégií (panelová diskusia)

Fúzie a akvizície firiem, prípadne vstup zahraničného investora do firmy, sú jedným z najvýznamnejších období v živote akejkoľvek firmy. Po každej kríze možno takéto prepojenia očakávať vo zvýšenej miere. Postihnuté firmy hľadajú nových investorov a kto prekonal krízu s menšími problémami, chce rásť aj prikupovaním konkurentov. Počas zlučovania firiem pritom nedochádza len k úprave firemnej stratégie a zadefinovaniu nových produktov či služieb. Prináša aj personálne zmeny na rôznych stupňoch riadenia a menia sa náplne práce radových zamestnancov. Ako tento proces úspešne zvládnuť, na čo si dať pozor a ako vytvárať jednotnú firemnú kultúru? V diskusii si vypočujeme skúsenosti lídrov firiem, ktorí si takouto zmenou v posledných rokoch prešli.

LEADERSHIP ZRUČNOSTI: Úspešná výmena vrcholového riadenia firmy (rozhovory)

Výmena riadenia na úrovni CEO je náročný proces. Akými pravidlami sa riadi, ako dlho takýto proces trvá a čo by žiadna firma pritom nemala podceniť? O týchto otázkach sa budeme rozprávať s vrcholovými predstaviteľmi viacerých firiem. Zaujímať nás budú aj reakcie zamestnancov a rôzne rady a situácie z praxe, ktoré by mohli pomôcť firmám, ktoré výmena na úrovni vedenia ešte len čaká.

MYSLENIE LÍDRA: Ako myslia víťazi (rozhovory)

Vrcholové výkony športovca a biznisového lídra majú veľa spoločné – obaja túžia po výhrach. Predchádzajú im však roky tvrdej práce, prekonávania prekážok a budovania kondície, ktorá športovca alebo lídra podrží aj v časoch, keď sa nie všetko darí. Ako myslia víťazi? Ako motivujú kouči svojich zverencov? Čo robia vo chvíľach, keď sa im na sebe pracovať nechce alebo nemajú chuť a motiváciu? K vytrvalosti, odvahe a mysleniu víťazov sa necháme inšpirovať športom a úspešnými lídrami.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmeny v témach a programe konferencie.

Sociálne siete

Výstupy z konferencie

Pozrite si záznam z konferencie

Zobraziť výstup

Partneri

Usporiadateľ

Hlavný partner

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME

© Copyright 1997-2021 | Petit Press, a.s.