HORECA Summit 2021

Prežiť znamená byť kreatívny

 

Ako opätovne naštartovať podnikanie v stravovacích a ubytovacích službách, ktoré drasticky postihla druhá vlna pandémie koronavírusu? To je ústredná téma druhého ročníka SME konferencie HORECA SUMMIT 2021. Pozrieme sa, či sú opatrenia, ktoré pripravila vláda pre malých aj veľkých podnikateľov, dostačujúce a ako sme pripravení na pomoc horeca sektoru pri tretej vlne pandémie.

Ako zvládli reštaurácie a ubytovacie zariadenia letný reštart a ako sú prevádzky pripravené na jesennú sezónu a rozbeh konferenčnej sezóny? Kde vziať a udržať si kvalitných nových zamestnancov v kvantite, ktorú horeca sektor potrebuje? Kreativita a inovácie idú ruka v ruke s ďalším rozvojom v sektore služieb. Aké novinky si pripravili hotelieri a gastronómi, aby prilákali zákazníkov do novootvorených prevádzok?

Pripravili sme diskusie s lídrami horeca biznisu a s expertmi, ktorí sa s vami podelia o svoje skúsenosti, ale aj načrtnú svoje predstavy o budúcnosti a fungovaní ich brandže.

Balík pomoci pre cestovný ruch

Počíta Plán obnovy a odolnosti s pomocou cestovnému ruchu? Aká finančná pomoc a opatrenia sú pripravené na uľahčenie podnikania v horeca segmente v roku 2021?

Ako znova oživiť mestské hotely

Mestské hotely počas pandémie utrpeli najviac, kvôli chýbajúcim konferenciám aj zahraničným turistom.

SWOT analýza: prvý krok k zlepšeniu konkurencieschopnosti. Definovanie USP /Unique Selling Preposition/ a slabých miest.

Prax verzus školstvo. Trendom je profesionalita

Ako si vybrať kvalitný personál a udržať si ho? Počas pandémie si ľudia našli prácu v iných odvetviach, ako ich opäť prilákať do nestabilného sektora? Šikovní študenti dokážu prevádzke ušetriť čas aj peniaze, zďaleka nielen v kuchyni. Príklady efektívnej spolupráce prevádzok a stredných a vysokých škôl.

Výzvy a budúcnosť HORECA

Plusy a mínusy moderných platforiem: Oplatí sa využívať donášky jedla ako Bolt či Wolt, prípadne ponúkať izby cez Airbnb? Prečo sú online recenzie dôležité?

Ako postaviť marketingovú stratégiu: Ako definovať kľúčových klientov a čo najefektívnejšie ich osloviť? Cez ktoré kanály dostať produkt k potenciálnym klientom?

Ako pokročila digitalizácia služieb v reštauračnom a hotelovom segmente a ako využiť nové digitálne riešenia?

Spíkri

Katarína Bruncková, štátna tajomnícka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Jozef Orgonáš, prodekan pre rozvoj a zebezpečovanie kvality, Obchodná fakulta, Ekonomická univerzita
Nina Erneker, Business Meetings Consultant
prof. Ing. Vanda Maráková, PhD., vedúca katedry Univerzita Mateja Bela, Ekonomická fakulta, Katedra cestovného ruchu
Petra Ďurčeková, riadteľka, Hotel pod Lipou, Modra

Igor Matovič, minister, Ministerstvo financií SR (t.b.c.)
Branislav Gröhling, minister, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (t.b.c.)
Milan Krajniak, minister, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (t.b.c.)
Radúz Dula, generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR (t.b.c.)
Richard Pichonský, managing director, Aquacity Poprad (t.b.c.)
Michaela Grančičová, riaditeľka hotela Apollo (t.b.c.)


EARLY BIRD registrácia

Využite možnosť EARLY BIRD registrácie, počas ktorej si môžete zakúpiť lístok na konferenciu so zľavou. Zvýhodnená cena je platná do 19. augusta 2021. Môžete si zvoliť, či sa chcete zúčastniť diskusií priamo v hoteli alebo dáte prednosť online prenosu.

Účastnícky poplatok: (cena platná pri úhrade do 19.8.2021)
Fyzická účasť – 127,20 EUR bez DPH
Online účasť – 103,20 EUR bez DPH

Sociálne siete

Partneri

Usporiadateľ

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME