Energie pre domácnosti – kde sa spoľahnúť na štát a čo vie urobiť každý sám?

Diskusné fórum denníka SME

  • 17:00 - 18:30
  • 06.12.2022
  • HubHub, Bratislava, Mlynské Nivy 16

 

O koľko percent budú od januára domácnosti platiť viac za energie? Ktorej skupiny sa zdvihnutie cien dotkne najviac? Čo robí pre ľudí štát – pomôže stropovanie či fondy? Ako riešia rastúce ceny iné krajiny? Môže byť šetrenie povinné aj pre domácnosti – má na to štát mechanizmus? Čo môže pre úspory urobiť samotná domácnosť? Koľko teraz stojí investícia do úspor a kedy sa domácnostiam vráti, ako si to vyrátať? Je štát dobre pripravený pomôcť cez dotácie – alebo je podpora cez fondy priveľmi byrokratická a zložitá? Je bezpečné zobrať si na zvýšené ceny úver – aké sú iné riešenia? Všade sú teraz rýchle praktické rady pre šetrenie – je to ale naozaj také jednoduché alebo aké ťažké meniť svoje návyky?

Účasť v diskusii potvrdili:

Michal Maco, generálny riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia, Plán obnovy
Michal Ilovič, vedúci oddelenia poradenstva, Slovenská inovačná a energetická agentúra
Peter Valdman, riaditeľ Štátneho fondu životného prostredia ČR
Radovan Potočár, energetický analytik, šéfredaktor Energie-portal.sk

ModerátorkaEva Frantová, redaktorka magazínu INDEX a denníka SME

Chcete sa zúčastniť diskusie ako divák? Stačí sa registrovať na adrese nina.dzedzinova@petitpress.sk. Účasť je bezplatná.

Sociálne siete

Partneri

Partner

Mediálni partneri

Usporiadateľ

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME