Energetická budúcnosť slovenských obcí – problémy a príležitosti

Diskusné fórum denníka SME

  • 17:00 - 18:30
  • 29.11.2022
  • HubHub, Bratislava, Mlynské Nivy 16

 

Ako a za koľko dnes kúria slovenské mestá a obce? Koľko energie celkovo potrebujú? Majú energetických expertov alebo aspoň z čoho ich zaplatiť? Ako plánujú svoju energetiku? Prečo na Slovensku nemáme energeticky sebestačné obce a mestá, dočkáme sa toho? Ako obce a mestá rozmýšľajú samé nad sebou – čakajú s politikami na štát alebo si idú svoje iniciatívy? V čom sa musia obce a mestá spoliehať na štát? Príklady šikovných a úspešných – ako sa im podarilo dostať tam, kde sú, prečo to niekde ide a inde hovoria, že sa to nedá? Čo so starými energeticky neefektívnymi obecnými a mestskými budovami, kto pomôže s ich obnovou? Sú fondy pre mestá a obce dobre nastavené, vedia z nich reálne čerpať pomoc? V čom sú najväčšie prekážky v energetike pre mestá a obce a kde vidia oni sami príležitosti, kde chcú byť o 5 či 10 rokov a aká ťažká je cesta ich budúcej energetickej transformácie?

Potvrdení hostia:

Juraj Melichár, koordinátor pre energetickú transformáciu, Priatelia Zeme-CEPA
Peter Robl, predseda správnej rady platformy Budovy pre budúcnosť
Richard Rybníček, primátor Trenčína a prezident Únie miest Slovenska
Petr Kucka, obec Hostětín, ktorá sa snaží o energetickú udržateľnosť, programový riaditeľ  Ekologického Inštitútu Veronica
Martin Dudák, zástupca riaditeľa divízie rozvoja podnikania, SPP

Moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová, denník SME

Chcete sa zúčastniť diskusie ako divák? Stačí sa registrovať na adrese [email protected]. Účasť je bezplatná.

Sociálne siete

Partneri

Partner

Mediálni partneri

Usporiadateľ

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME