Digital Healthcare_videozáznam 2023

Prestaňme hasiť, pozerajme už konečne dopredu

  • 09:00 - 17:00
  • 06.06.2023
  • online, Bratislava

 

Európsky Index digitálnej ekonomiky a spoločnosti za minulý neveští nič dobré – Slovensko je spomedzi 27 krajín na piatom mieste odzadu. V kľúčových digitálnych oblastiach je za nami len Poľsko, Grécko, Bulharsko a Rumunsko. Vo väčšine ukazovateľov pre sféru digitálnych verejných služieb nedosahujeme priemer EÚ a to isté platí aj pre zdravotníctvo.

Jasne z toho vyplýva, že modernizácia zdravotníctva nie je len o nových nemocniciach a rekonštruovaných budovách, hoci aj v tejto oblasti výrazne zaostávame. Digitálne zdravotníctvo potrebuje jasnú a dlhodobú koncepciu, pracovať s komplexnými dátami, uplatňovať efektívne procesy a inovatívnu liečbu. V aktuálnej situácii, keď sa sektor utopil v nezmyselných sporoch a nik nenesie zodpovednosť, sa to môže zdať ako chiméra.

Z perspektívy najbližších rokov však nie je iná cesta a dnes aj vďaka Plánu obnovy stojíme na jej začiatku. Otázkou však je, či sme schopní manažérsky túto príležitosť využiť na prospech pacientov.

Sociálne siete

Výstupy z konferencie

Videozáznam z konferencie Digital Healthcare

Zobraziť výstup

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME