Deň Zeme

Investujme do našej planéty

  • 11:00 - 17:00
  • 22.04.2023
  • Eurovea, Bratislava, Pribinova 8

 

Vyše polstoročia oslavujú obyvatelia našej planéty 22. apríl ako Deň Zeme. Tento pamätný deň vznikol v reakcii na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia v roku 1970, keď sa senátor Spojených štátov Gaylord Nelson rozhodol nasmerovať vtedajšie mierové hnutie aj k téme ochrany životného prostredia.

Skutočne svetovým sa stal v roku 1990 vďaka medzinárodnej kampani, do ktorej sa zapojilo viac ako 200 miliónov ľudí v 140 štátoch sveta.  V súčasnosti sa do celosvetového úsilia chrániť poklady Zeme pre budúce generácie a ostatné tvory žijúce na planéte v rámci osláv Dna Zeme každoročne zapája miliarda ľudí.

Deň Zeme 2023
Oslavy Dňa Zeme majú každý rok vlastnú tému a v roku 2023 je mottom „Investujte do našej planéty“. Ide o pokračovanie kampane z predchádzajúceho roku a pripomína, že každý je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou –vlády, inštitúcie, biznis i jednotliví občania  ako voliči a spotrebitelia.

Cieľom podujatia je pripomenúť širokej verejnosti globálnu kampaň Deň Zeme, zaujať ich a inšpirovať, aby sa zapojili do aktivít na zlepšenie prostredia vo svojom okolí, ulici, meste či regióne. Na akcii predstavíme konkrétne plány, ktoré pripravuje verejný sektor (vláda SR, samospráva) pre vyššiu kvalitu života (nielen) Bratislavčanov. Občiansky sektor bude prezentovať svoje úspešné projekty a možnosti, ako sa zapojiť do iniciatív.

PROGRAM:

Pre SME Deň Zeme bude k dispozícii celé Námestie pri Eurovea, čo poskytne priestor pre pestré prezentácie a aktivity. Program bude mať tri hlavné zložky:

  • Odbornú časť formou diskusií s politikmi a odborníkmi, za účasti verejnosti a pozvaných hostí, ktorí sa angažujú v zelených iniciatívach. Diskusie budú v hlavnom stane, ktorý bude prístupný pre verejnosť.
  • Prezentačné stánky partnerov a organizácií na predstavenie zelených riešení, technológií a projektov.
  • Sprievodný kultúrno–spoločenský program pre deti, dospelých a rodiny s vystúpením hudobníkov, hier pre deti a inými aktivitami, všetko s mottom ekológie.

Máte záujem podujatie podporiť? 
Komerční partneri dostávajú unikátnu príležitosť pre prezentáciu svojich aktivít, inovatívnych technologických riešení či iniciatív, ktorými pomáhajú chrániť životné prostredie, našu planétu Zem.
Kontakt: Peter Dobrota, [email protected]

Organizátor si vyhradzuje právo za zmenu programu.

Sociálne siete

Partneri

Vystavovateľ

Záštita

Organizačný garant

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME