Zelená vízia pre Slovensko XIV

Ako chcú politické strany riešiť klímu a energie?

 

Extrémy počasia, horúce letá, prívalové dažde, krupobitie, ktoré ničí majetky. To sú všetko prejavy klimatickej zmeny. Vedci bijú na poplach, že je nutné čo najrýchlejšie prijať potrebné opatrenia. Slovensko sa ocitá pred parlamentnými voľbami a je prirodzené, že sa pýtame predstaviteľov politických strán aké opatrenia a riešenia chcú presadzovať v oblasti klímy a energií?

Hostia diskusie

  • Kamil Šaško, HLAS – SD
  • Štefan Kišš, Progresívne Slovensko
  • Karol Galek, SAS
  • Michal Hort, Modrí, Most – Híd
  • Michal Kiča, Demokrati

Klimatická zmena má vplyv na všetky oblasti našej spoločnosti cez zdravie, financie, energie až po vzdelávanie a výskum. Kde sa nachádza v celom puzzle riešení práve urýchlené dosiahnutie  energetickej efektívnosti, účinnejšie zavádzanie obnoviteľných zdrojov energie a riešenie energetickej chudoby, ktorá na Slovensku stále nie je definovaná?

Chceme viesť konštruktívnu a zrozumiteľnú diskusiu o vízii pre Slovensko, ktorá presahuje jedno volebné obdobie a s prepojením na riešenia, ktoré prichádzajú na úrovni Európskej únie.

Podujatie organizujeme pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky pani Zuzany Čaputovej, v spolupráci so Slovenskou klimatickou iniciatívou, Nadáciou Friedrich-Ebert-Stiftung zastúpenie v Slovenskej republike a Slovenským zväzom pre chladiacu a klimatizačnú techniku.

Podujatie moderuje: Eva Mihočková

ZAREGISTRUJTE SA ⬅ osobná účasť na diskusii je podmienená registráciou.

Diskusiu budete môcť sledovať aj online a klásť otázky sa cez SLIDO.

Online stream

Sociálne siete

Partneri

Organizačný garant

Odborní partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME