SMART INDUSTRY 2023

Praktické kroky k digitálnej transformácii podnikov

 

Industry 4.0 je kľúčová vízia a cesta vedúca k transformácii existujúcich alebo vytvoreniu nových moderných, vysoko konkurencieschopných fabrík. Podniky sú dnes nútené koncentrovať sa primárne na zvládanie aktuálnych problémov spôsobených globálnymi krízami. V tejto situácii nie je jednoduché nájsť správnu odpoveď, koľko času, pozornosti a zdrojov venovať digitálnej transformácii, na čo práve teraz zamerať pozornosť, a čo si môžu dovoliť na nejakú dobu odsunúť.

Chcete byť úspešnejší pri zvládaní výziev súčasnosti?

Aktuálny ročník konferencie SMART INDUSTRY 2023 vám prinesie hlavne množstvo pohľadov na to, „ako to robia iní“. Lídri digitalizácie, experti a zástupcovia podnikov budú hovoriť o konkrétnych riešeniach a inováciách, ktoré prispievajú k ďalšiemu rozvoju inteligentnej tvorby hodnôt v priemyselných podnikoch. Získate praktické odporúčania a inšpirácie pre aplikáciu Industry 4.0 v situácii, v ktorej sa dnes nachádza váš podnik.

Pri príprave stretnutia sa spojili tri silné značky – lídri digitalizácie združení v Industry4UM, CEIT Žilina a denník SME. Pridajte sa k nim aj vy.

Moderátor konferencie: Gregor Mareš


Ubytovanie

Ubytovanie si zabezpečujú účastníci konferencie samostatne. Hotel Bellevue poskytuje účastníkom konferencie nasledujúce možnosti ubytovania:

– 120€/izba/noc pri obsadení 1 osobou

– 140€/izba/noc pri obsadení 2 osobami

– 70€/noc/prístelka

V cene je zahrnuté ubytovanie s raňajkami bufetovou formou, vstup do wellness centra (bazén, jacuzzi, saunový svet), parkovisko, pripojenie na internet a DPH.
Miestna daň 2,00 € / dospelú osobu / noc nie je súčasťou týchto cien. Tento poplatok zahŕňa zásah Horskej záchrannej služby.

Pre uplatnenie zvýhodnenej ceny je potrebné uviesť: účastník SME konferencie Smart Industry 2023.

Ubytovanie si môžete zarezervovať priamo na stránke hotela https://www.hotelbellevue.sk/


PROGRAM

Utorok, 7. november

9.30 – 10.45  Aký vplyv má aktuálna ekonomická a geopolitická situácia na slovenský priemysel?

Akú rolu hrá priemysel v súčasnej slovenskej ekonomike? Ako ovplyvňujú aktuálne globálne krízy jeho kondíciu? Čo je potrebné robiť preto, aby na ne slovenský priemysel dokázal flexibilne reagovať? Ako dosiahnuť zvyšovanie pridanej hodnoty produkcie priemyslu a ako sa na ňom podieľa digitálna transformácia? Ako to robia iné krajiny? Mali by sme ich nasledovať alebo ísť vlastnou cestou?

Ivan Mikloš, ekonomický expert, prezident MESA 10, bývalý podpredseda vlády a minister financií SR

11.15 – 12.30 Industry 4.0 v stredoeurópskom priestore

Ako pristupujú k Industry 4.0 okolité krajiny? Aký pokrok dosiahli v digitálnej transformácii podnikov v posledných rokoch? Čo je prínosom, a čo by bolo dobré zlepšiť? Ako u nich funguje prostredie podporujúce Industry 4.0? Na čo sa dnes priemyselné podniky v rámci Industry 4.0 zameriavajú primárne? Inšpiratívne prípady aplikácie Industry 4.0.

Diskusný panel

Radovan Furmann, riaditeľ divízie Digitálny podnik, Asseco CEIT

Roland Sommer, Platform Industry 4.0, Austria

13.30 – 15.00 Industry 4.0 v slovenskom priemysle – veľké podniky

Podniky na základe svojho charakteru, potrieb a veľkosti musia pristupovať k aplikácii Industry 4.0 odlišne. Ako sa digitálne transformujú veľké podniky? Čo do veľkých podnikov prináša priemyselná revolúcia? Ako sa im darí budovať životaschopný a digitálny dodávateľský reťazec?

Výsledky prieskumu o stave aplikácie Industry4.0 v slovenskom priemysle z pohľadu veľkých podnikov
Martin Morháč, člen predsedníctva Združenia inteligentného priemyslu – Industry4UM, predseda predstavenstva SOVA Digital

Diskusný panel

Radoslav Palacka, Head of Lean Manufacturing & Industry 4.0, Nemak Slovakia

Ján Kolarčík, Head of IE & I4.0 Safety and Motion Business Area, Continental, Zvolen

Michal Držka, Director of Quality and Manufacturing Technology Development, Danfoss Power Solutions

15.30 – 17.00 Ako vytvárať priaznivé prostredie pre úspešnú digitálnu transformáciu slovenského priemyslu?

Je inovačný a digitalizačný ekosystém na Slovensku dostatočne rozvinutý, aby podporil modernizačné trendy v priemysle? Aké možnosti prináša štátna podpora v digitálnej transformácii podnikov? Čo ponúkajú podnikom Európske centrá digitálnych inovácií a iné podporné domáce a európske schémy?

Artur Bobovnický, riaditeľ sekcie inovácií  a medzinárodnej spolupráce, SIEA

František Duchoň, predseda o. z. NACERO

Jaroslav Holeček, ING 4.0

Streda, 8. november

9.30 – 11.00 Industry 4.0 v slovenskom priemysle – malé a stredné firmy

Aby mohli malé a stredné podniky udržať krok s veľkými firmami, musia prekonávať viacero obmedzení. Chýbajú im špecialisti zaoberajúci sa digitalizáciou, kvôli nižšej opakovanosti ťažšie dosahujú návratnosť investícií, manažment rieši operatívu spôsobenú globálnymi krízami… Ako sa za týchto podmienok digitálne transformujú malé a stredné podniky? Ako sa im darí čeliť výzvam?

Stav aplikácie Industry4.0 v slovenskom priemysle z pohľadu malých a stredných podnikov
Martin Morháč, člen predsedníctva Združenia inteligentného priemyslu – Industry4UM, predseda predstavenstva SOVA Digital

Diskusný panel

Jan Keprda, konateľ, Astra Motor, Brno, CZ

Marek Mičunda, architekt riešení, SKL Mechnic, Pôtor

Jindřich Záhumenský, CEO, JokerTrike Aero

Ľubomír Očenáš, konateľ, Lukamasiv, Kriváň

11.30 – 12.30 Technologické a inšpiratívne podnikové riešenia v praxi

Aké riešenia pre digitalizáciu výroby aktuálne ponúka trh? Čo prinášajú podnikom, ktoré ich aplikujú? Ktoré faktory sú dôležité pri výbere správnych technológií, a aké kroky je potrebné podniknúť pri ich úspešnej implementácii? Technologické firmy predstavia širokú škálu riešení, od inteligentných výrobných liniek, cez digitálny podnik, smart roboty a umelú inteligenciu až po kybernetickú bezpečnosť.

14.00 Exkurzia v Tatravagónke Poprad

pripravujeme

Sociálne siete

PARTNERSTVO

BRANDING

Máte záujem podujatie podporiť a zapojiť sa do obsahu?

Ponuka partnerstva

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

UBYTOVANIE

Zvýhodnené ceny ubytovania

Partneri

Odborný garant

Organizačný garant

Mediálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME