Leadership Summit 2021

Ako sa nachystať na nový rast po koronakríze

  • 09:00 - 16:00
  • 25.05.2021
  • Online, Slovensko

 

Úvod minulého roka bol pre manažérov doslova čiernou morou. Pandémia prišla nečakane a nikto nevedel, ako dlho potrvá a čo bude ďalej. Niektoré podniky dokonca preventívne nahlásili na úrady prepustenie všetkých zamestnancov.

Dnes je už našťastie situácia iná. Ukázalo sa, že niektoré obchodné modely môžu fungovať aj v čase pandémie, obnovil sa dopyt i dodávateľské reťazce. Navyše je čoraz viac ľudí zaočkovaných a aj spoločnosť je lepšie pripravená na takéto nečakané ohrozenia.

O pár mesiacov už môžeme byť z koronakrízy úplne vonku a pravdepodobne nebude podnikanie zásadnejšie limitovať. No pripraviť sa treba aj na tento čas a niet pochýb, že skoky dopredu urobia zasa len tí najlepšie pripravení.

Záznam z konferencie si môžete pozrieť na Youtube kanále Denníka SME.

Najväčšie manažérske výzvy dneška
Hoci sa z krízy pomaly dostávame, ešte stále limituje biznis. V panelovej diskusii budeme hovoriť o tom, ako ľahšie preniesť firmy a ich tímy náročným obdobím. Zaujímať nás tiež bude, čo chystá vláda na stabilizáciu domáceho podnikania, keďže nie všetky sektory majú svoje existenčné straty už vykryté.

Pozrieme sa aj dovnútra firiem – ako ich kríza zmenila a ktoré nové prístupy ich najviac posilnili. Hlavne prechod na online bol doslova revolučný v každom jednom sektore. Aj v tých, ktoré s ním pôvodne vôbec nerátali.

Diskusia sa zameria aj na prípravu firiem na nový rast, keď kríza už nebude podnikanie obmedzovať.

Ako majú vlády zvládať veľké krízové situácie
Koronakríza mimoriadne intenzívne preverila aj schopnosti politikov a štátnych manažérov. Od zabezpečenia dostatku ochranných pomôcok a medicínskej techniky cez manažovanie obmedzovania mobility obyvateľstva až po dobrú koordináciu zapájania vedy i privátneho sektora, keď pri testovaní mali nezastupiteľnú úlohu práve firmy.

Zhodnotíme krízový manažment štátu, kde došlo k chybám a čo treba urobiť, aby sme boli lepšie pripravení na podobné rizikové situácie.

Čo nám kríza vzala a dala. Ako ju prekonať a poučiť sa z nej
Korona kríza značne preverila aj leadership schopnosti a rezilienciu manažérov. Ukázalo sa, že nie každý manažér je aj dobrý líder v kríze. Ktorí manažéri krízu zvládajú najlepšie? Porozprávame sa s niekoľkými z nich. Kríza ovplyvnila negatívne takmer všetky sektory. Niektoré firmy to zvládli horšie, iné lepšie. V rámci diskusie sa budeme baviť so skúsenými lídrami o tom, ako sa im darí krízu zvládať, aké princípy im pomohli krízu prekonať, čo im korona vzala, ale aj dala a aké nové príležitosti priniesla biznisu. Predstavíme si success story gastro firmy, ktorá dokázala počas krízového roku rásť, otvárať nové pobočky, a zároveň pomáhať svojim menším konkurentom.
Pozrieme sa aj na to, čo nás kríza naučila a ako sa z nej vieme poučiť do budúcna. Nahliadneme do histórie, porovnáme si korona krízu s finančnou krízou a povieme si, aké princípy pomohli legendárnemu Tomášovi Baťovi prekonať niekoľko kríz. Našich hostí sa opýtame aj na rady a tipy, čo im osobne pomáha zvládať toto náročné obdobie a „nezblázniť sa z toho“. V kríze totiž každý očakáva, že firmu podrží silný leader. Ale kto alebo čo podrží jeho?

Debata so Slovákom zo svetového biznisu
Nielen poučenia z koronakrízy, ale aj ďalšie výzvy súčasného stredoeurópskeho i globálneho biznisu budú témou rozhovoru s Petrom Stračárom. Spomedzi všetkých slovenských manažérov viedol vôbec najväčšiu firmu – šéfoval európskej vetve amerického gigantu General Electric s 90-tisíc zamestnancami.

Prezradí nám, ako zvláda najťažšie biznisové výzvy, aké sú podľa neho osvedčené metódy motivovania tímov a či aj tradičné firmy musia začať myslieť moderným spôsobom. Položíme mu aj osobné otázky, predovšetkým ako dokáže skĺbiť vypäté pracovné nasadenie s plnohodnotným osobným životom a čo ho motivuje, aby mal na manažovanie a biznis stále rovnakú chuť.

Leadership Summit 2020

Sociálne siete

Partneri

Usporiadateľ

Odborný garant

Generálni partneri

Navštívte naše eventy

SME konferencie vytvárajú nezávislú platformu na zdieľanie poznatkov a skúseností z rôznych oblastí spoločenského i ekonomického života. Cieľom je mapovať najnovšie trendy a účastníkom poskytnúť komplexný pohľad na jednotlivé témy. Zároveň sa vytvára užšie prepojenie redakcie a partnerov s čitateľmi denníka SME. SME konferencie organizujú odborné konferencie, semináre, fóra a ďalšie diskusné formáty. Ako eventová agentúra sa tiež venujú odborným podujatiam a spoločensko-športovým eventom podľa potrieb klientov.

Aktuálne témy

Bezchybná organizácia

Kvalitní speakri

Súčasť skupiny SME